Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip veikia „Apsaugok savo tapatybę“ paslauga?

Paslauga „Apsaugok savo tapatybę“ besinaudojantys vartotojai internetu save įtraukia į nekredituotinų asmenų sąrašą, patvirtindami, kad laikinai jų vardu nebūtų išduodami kreditai, pradėtos teikti telekomunikacijų bei išperkamosios nuomos paslaugos ir pan. Duomenys apie tai automatiškai patenka į kredito biurą Creditinfo. Tai reiškia, kad kredito biuro dalyviai – visi Lietuvoje veikiantys bankai, lizingo, vartojimo kreditų, telekomunikacijų įmonės ir praktiškai visos smulkiųjų ("greitųjų") kreditų bendrovės, kitos įmonės – gaus duomenis, kad Jūsų vardu yra uždėta apsauga.

Kredito biuro dalyviai, prieš priimdami sprendimą suteikti kreditą arba parduoti prekę ar paslaugą išsimokėtinai, automatiniu arba rankiniu būdu tikrina asmenį kredito biure. Gyventojo, užsisakiusio paslaugą „Apsaugok savo tapatybę“, kredito istorijos ataskaitoje, kurią vertina kreditoriai, sukuriamas specialus įrašas "100.000.000,00 EUR skola - Mano Creditinfo teikiama paslauga - Apsaugok savo tapatybę" ir "DĖMESIO! Paslauga “Apsaugok savo tapatybę” !!!". Atminkite, kad jeigu per paslaugos galiojimo terminą norėsite įsigyti prekes ar paslaugas išsimokėtinai ar nuspręsite pasiimti kreditą ir pan., galėsite paslaugos laikinai atsisakyti, o paskui vėl jos galiojimą atnaujinti. Tam Jums tereikės prisijungti prie asmeninės kredito istorijos sistemos „Mano Creditinfo“.Per pasirinktą paslaugos galiojimo laikotarpį turėsite galimybę paslaugą išjungti ir įjungti neribotą kiekį kartų. Paslaugos išjungimas ar įjungimas Jūsų asmeniniam kredito reitingui įtakos neturės.

Apie paslaugą „Apsaugok savo tapatybę“ yra pranešta visiems kredito biuro dalyviams. Asmuo, užsisakantis minėtą paslaugą, savanoriškai registruojasi asmeninės kredito istorijos sistemoje „Mano Creditinfo“ ir be jo žinios ši paslauga neatšaukiama. Informacija apie asmens užsakytą paslaugą kredito biuro dalyviams yra perduodama, kai jie šioje sistemoje tikrina kliento kredito riziką. Tačiau bet kokia kredito ar pirkimo išsimokėtinai sutartis yra sudaroma tiesiogiai tarp asmens ir kreditoriaus. Kredito biuras Creditinfo teikiantis paslaugą „Apsaugok savo tapatybę“, neatsako už bet kokį kreditoriaus priimtą sprendimą, prieštaraujantį nustatytai tvarkai (pavyzdžiui, kreditorius nutaria suteikti finansavimą asmeniui, nesidomėdamas jo kreditingumu, netikrindamas informacijos apie asmenį kredito biure ar ignoruodamas faktą, kad asmuo nepageidauja kredito ir pan.).

 

Neradote atsakymo? Skambinkite +370 5 239 4149 arba parašykite mums.

Į Jūsų klausimus elektroniniu paštu maloniai atsakysime, jei atsakymų nerasite mūsų puslapyje. Jeigu atsakymas yra puslapyje, papildomai elektroniniu paštu konsultuojame tik nemokamai užsiregistravusius vartotojus.

Registruokitės www.manocreditinfo.lt/Registracija .